keskiviikko 30. maaliskuuta 2016

Lenkkeilyä hyvässä seurassa ja Pysti-Lysti

Olemme huilanneet pe-la-agilitykilpailujen jälkeen ja nauttineet ihanasta keväisestä säästä. Sunnuntaina kävimme "pihkalenkillä", maanantaina 2,5 tunnin metsäkävelyllä, tiistaina rauhallisella peltokävely-haistelulla ja tänään 2 tunnin 4 koiran kimppalenkillä. Seuraan tunki 2 irti ollutta uroscollieta, joiden häätämisessä meni muutama minuutti. On kiva pitää omia koiria selän takana ja yrittää huitoa äristen tunkevia vieraita tulijoita ...vettiin. 6 koiraa on aika paljon sellaisessa tilanteessa. Saldona oli nolla reikää, sinänsä onnistunut sessio. Omistaja huuteli omiaan vasta aikojen ja matkojen päästä.

Lysti on nyt saanut vuoden 2015 pystit kotiin. Tässä se poseeraa seuraavien pokaalien vieressä: oman seuran vuoden agilitykoira, oman seuran vuoden maksiagilitykoira, SBPKY 2. agilitykoira ja alueemme kennelpiirin vuoden agilitykoira.


Lykky on etsinyt ja löytänyt seteliä. Hyvin on taito tallessa, vaikka siitäkin on pidetty välillä taukoa.

4 kommenttia:

Sarianne kirjoitti...

Hienosti Lystikki!! :)

Eeva/Kolmiokorvat kirjoitti...

Kiitos Sarianne! Kiitos erityisesti toimituksesta!

Hanna kirjoitti...

Onnea hienosta vuodesta! Aikamoinen pokaalikasa :)

Eeva/Kolmiokorvat kirjoitti...

Kiitos! Unohtui noista merkittävimmistä pm-pokaali, mutta siitä olen kuvan julkaissut aiemmin. :)